SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Derneği Konya Şubesi ve Konya Ukraynalılar Derneği, işgali kınamak için bir araya gelecek

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konya Şubesi ve Konya Ukraynalılar Derneği, 24 Şubat 2024 tarihinde dernek binasında Rusya'nın Ukrayna ve Kırım'a yönelik işgalini kınamak için bir araya gelecek.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2024 20:14
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2024 20:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Derneği Konya Şubesi ve Konya Ukraynalılar Derneği, işgali kınamak için bir araya gelecek

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konya Şubesi ve Konya Ukraynalılar Derneği, 24 Şubat 2024 tarihinde dernek binasında Rusya'nın Ukrayna ve Kırım'a yönelik işgalini kınamak için bir araya gelecek. Dernek, toplantının Büyük İhsaniye Yahya Çavuş Caddesi'nde yer alan binasında gerçekleşeceğini kaydetti.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konya Şubesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Kırım Türkleri Derneği Konya Şubesi ve Konya Ukraynalılar Derneği'nin 24 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 15:00 de Kırım Türkleri Derneği Konya Şubesi'nin aşağıda belirtilen adresinde, Rusya'nın, Kırım'ı, hukuk tanımaz ve haksız işgalinin 10. yılının, Ukrayna halkını yaşlı, çocuk demeden, sivil ayrımı gözetmeksizin, kana susamış bir şekilde açtığı hain savaşın 2.yılının, Kırım Tatar Halkı ve Ukrayna Halkı açısından değerlendirildiği kamuyu bilgilendirme toplantısına davetlisiniz"

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.