SON DAKİKA
Hava Durumu

BAE'nin Türk düşmanı hamleleri hız kesmiyor

Suriye’de ve Irak’ta gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle bilinen Mehmet Ali Öztürk, hiçbir gerekçe gösterilmeden Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai şehrinde gözaltına alındı.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2018 21:24
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2018 21:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
BAE'nin Türk düşmanı hamleleri hız kesmiyor

Suriye’de ve Irak’ta gerçekleştirdiği yardım faaliyetleriyle bilinen Mehmet Ali Öztürk, hiçbir gerekçe gösterilmeden Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai şehrinde gözaltına alındı. Öztürk, Türkmen - Der olarak bilinen, Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin de başkanlığını yürütüyordu.

Öztürk'ün ailesiyle birlikte kaldığı otel odasından erken saatlerde gözaltına alındığı ve konuyla ilgili olarak BAE tarafından şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadığı kaydedildi. 

Bölgede Türkiye aleyhtarı politikalarıyla öne çıkan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabında Türkiye karşıtı tepki çeken paylaşımlarda bulunmuştu. Cumhubaşkanı Erdoğan, Zayed'in skandal paylaşımıyla ilgili olarak "Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticileri, ne Arap halklarıyla olan kardeşliğimize ne de Rabbimizin rızası ve Peygamberimizin şefaati uğrunda verdiğimiz mücadeleye gölge düşüremez." ifadelerini kullanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.