SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakü, Ankara ve Kiev üçlü işbirliği formatını kuruyor

Azerbaycan’ın Ukrayna Büyükelçisi, tarafların Bakü’de bir araya gelerek yeni işbirliği formatı çerçevesinde yük taşımacılığını ele alacağını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2018 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2018 13:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bakü, Ankara ve Kiev üçlü işbirliği formatını kuruyor

Azerbaycan, Türkiye ve Ukrayna’nın 6 Mart 2018 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir araya gelerek, ülkeler arasında üçlü işbirliği formatının kurulması ile ilgili görüşmeler yapacağı bildirildi.
 
Konuyla ilgili Azerbaycan’ın devlet haber ajansı Azertac’a konuşan Azerbaycan’ın Ukrayna Büyükelçisi Azer Hudiyev, Türkiye ve Ukrayna Dışişleri Bakanlıkları temsilcilerinin görüşme için Azerbaycan’a geçeğini ifade etti.
 
Hudiyev, “Bu bağlamda Türkiye Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın ve Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasiliy Bodnar Azerbaycan’a ziyaret gerçekleştirecek” diye kaydetti.
 
Görüşmelerin Azerbaycan-Türkiye-Ukrayna yeni üçlü formatın kurulmasıyla ilgili olduğunu belirten Azer Hudiyev, “Görüşmeler esnasında siyasi, ekonomik, enerji ve insani işbirliği konuları incelenecek, bu işbirliği geliştirme perspektifleri, ayrıca uluslararası teşkilatlar çerçevesinde işbirliği konuları ele alınacak” diye devam etti.
 
Azer Hudiyev, tarafların ayrıca yeni işbirliği formatı çerçevesinde yük taşımacılığı, Karadeniz ve Hazar Denizi üzerinden enerji kaynaklarının sevkiyatı konularının ele alacağını ekledi. 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.