SON DAKİKA
Hava Durumu

Başbakan Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grubunda konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2018 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2018 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başbakan Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün (27 Şubat) AK Parti grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle: 

"Türkiye bütün mazlumların yanında olmaya devam edecek. Bugün dünyanın her yerinde varız. 16 yıldır aşkla, şevkle hizmet ediyoruz. Milletimizin desteğiyle ülkemizde önemli hizmetler yaptık. Önemli başarılar gerçekleştirdik. Ama işimiz bitmedi. Durmak yok, yola devam. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün.

Yarın birkez daha takvimler 28 Şubat'ı gösterecek. Bin yıl sürecek denilen o karanlık darbe girişiminin yıldönümü. Aynı zamanda dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın vefatının yıldönümü. Erbakan hocamızı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyoruz. Siyasetin onuru olmuştu hocamız. 

28 Şubat'ta sadece müdahalelerle, sadece insanımızın hukukunu çiğnemediler. Ekonomik olarak da Türkiye'nin büyük bir krize girmesine sebep oldular. Türkiye ekonomisi çöktü. 28 Şubat'ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık. Milletin oylarıyla seçilen milletvekilimize yapılan zorbalık milletin hafızasındadır. O günler artık geride kaldı. Hiçbir güç de bir daha milletin hakkına, hukukuna, değerlerine karışamayacak".

Çocuk istismarı komisyonu

"Çocuk istismarına neden olan sebeplerin ortadan kaldırılması, adli süreç, çocukların ailelerin bilinçlendirilmesi, cezaların arttırılması konusunda kapsamlı bir çalışmayı başlatmış bulunuyoruz. Yasal düzenlemeler için teklif yakında Meclis'te olacak. "

Hollanda'ya tepki 

"1915 olaylarına soykırım diyenler tarihe bakıp kendi hesaplarını versinler. Tarih kayıtları ortadadır. Bizim tarihimizde katliam yoktur."

Doğu Guta'da yaşananlar

"BM karar aldı, bu karar 30 gün süreyle Guta'da ateşkes ilan edilmesi üzerine. Şu anda Doğu Guta'da ne yazık ki bir insanlık ayıbı yaşanıyor. Daha kararın mürekkebi kurumadan rejim, Guta'ya saldırıya başladı. Afrin'de yürüttüğümüz harekatını Doğu Guta'yla karıştıranlar var. BM'nin kararının Doğu Guta'yla ilgili olduğu aşikardır. Çünkü Türkiye sivilleri kurtarmak için bir temizlik harekatı yapıyor. Kararın odak noktası terör örgütlerine karşı yürütülen harekatlar değil, sivil katliamların önlenmesidir." 

Salih Müslim açıklaması

"Kırmızı bültenle arama kararı çıkardığımız PKK- PYD elebaşlarından Salih Müslim gözaltına alındı. Adalet Bakanlıklarımız konuyu yakından takip ediyor, temaslar sürüyor. Gün müttefikimiz Çekya'nın imtihan günüdür. Ümit ederiz ki Çek Cumhuriyeti terör mücadelede yaşanan hassasiyeti görür ve bu teröristi bize iade eder. Ancak sonuç ne olursa olsun şu kesindir, bundan böyle eli kanlı terör örgütlerinin elebaşıları ellerini kollarını sallayarak gezemeyecekler."

Ekonomik gelişmeler

"Sayın Cumhurbaşkanımız bir çağrı yaptı: İstihamda özel sektörün katılımını artırması. İstihdam tekliflerimizi cazip hale getiriyoruz. İnanıyorum ki iş adamlarımız bu teklifleri değerlendireceklerdir.

Meclis'te geçen hafta komisyonlarda bir kanun tasarısı görüşüldü, genel kurula gelecek. Bugün itibarıyla 50 yıllık bir reformu harekete geçirecek KDV düzenleme yapan tasarıyı da Meclis'e gönderiyoruz.  Vatandaşın maliyede biriken KDV'leri artık iade edilecek. Vatandaşın devletten KDV alacağı kalmayacak." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.