SON DAKİKA
Hava Durumu

Brezilya, Rusya'nın teklifini reddetti!

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Uluslararası Ekonomik Forumu'na davetini reddetti.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2023 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2023 11:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Brezilya, Rusya'nın teklifini reddetti!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’yı St. Petersburg şehrinde gerçekleşecek Uluslararası Ekonomik Forum’a davet etti. Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in teklifini reddetti.

BREZİLYA DEVLET BAŞKANI, RUSYA’NIN DAVETİNİ REDDETTİ

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, önceki gün Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Lula da Silva, "St. Petersburg'daki Uluslararası Ekonomik Forum'a davet için teşekkür ettim ve şu anda Rusya'ya gelemeyeceğimi söyledim" dedi.

LULA DA SİLVA, UKRAYNA CUMHURBAŞKANI İLE DE GÖRÜŞMEDİ!

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, 22 Mayıs 2023 tarihinde Japonya’nın Hiroşima kentinde gerçekleşen G-7 Liderler Zirvesi'nde Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile bir görüşme planlamış, sonrasında görüşme iptal edilmişti.  Lula da Silva görüşmeyi iptal etmesine sebep olarak, Ukrayna’nın ve Rusya’nın "açıkça barış hakkında konuşmak istememesini" gösterdi. 

BREZİLYA, TARAF TUTMAKTAN KAÇINIYOR!

Öte yandan, Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, daha önce Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı topyekun savaş hakkında, Batı ülkelerini “savaşı uzatmak ve teşvik etmekle” suçlamıştı. Lula da Silva bu açıklamaları yüzünden tepkiyle karşılandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.