SON DAKİKA
Hava Durumu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türk askerini hiç kimse durduramaz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Eğer rejim YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa Türk askerini hiç kimse durduramaz." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2018 14:19
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2018 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türk askerini hiç kimse durduramaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ürdünlü mevkidaşı Eymen es-Safedi ile bugün (19 Şubat) Amman'da ortak basın toplantısı düzenledi.

Esed rejiminin, "terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki Afrin'e "halk güçleri" olarak nitelendirilen bir grubun gireceğine" yönelik açıklamasını değerlendiren Çavuşoğlu, "Eğer rejim YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa Türk askerini hiç kimse durduramaz." dedi.

Konuyla ilgili olarak daha önce Dışişleri Bakanlığından: "Sayın Bakanımız, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Al Safadi’nin davetine icabetle 18-19 Şubat 2018 tarihlerinde Ürdün’e resmi ziyarette bulunacaktır. Sayın Bakanımızın ziyareti sırasında Ürdünlü mevkidaşıyla yapacağı görüşmede Ürdün’le ikili ilişkilerimiz tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek ve başta Suriye ve Filistin olmak üzere güncel bölgesel gelişmeler ele alınacaktır. Sayın Bakanımızın Ürdün Kralı II. Abdullah tarafından da kabul edilmesi öngörülmektedir" açıklaması yapılmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.