SON DAKİKA
Hava Durumu

Dışişleri'nden ABD'ye FETÖ tepkisi: "Oyalamayın!"

Dışişleri Bakanlığı ABD’ye FETÖ konusunda tepki gösteren bir açıklama yapıldı. Açıklamada, ABD’nin Türkiye’yi FETÖ konusunda oyalamaması gerektiği ifade edildi.

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2018 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2018 12:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dışişleri'nden ABD'ye FETÖ tepkisi: "Oyalamayın!"

Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy’un yaptığı açıklamada, ABD'nin Türkiye’yi FETÖ konusunda oyalamaması gerektiği belirtilerek bunun ABD’ye de bildirildiği ifade edildi.Açıklamada, "Biz ABD ile güvene dayalı ilişkiler tesis etmek istiyoruz. Türkiye ile ABD arasında yapılan toplantıda, FETÖ konusunda ABD'nin artık oyalamaması gerektiğinin altını çizdik." denildi."REJİMİN SALDIRILARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ”Açıklamada gündemin diğer başlıklarına da yer verildi.. "Doğu Guta'da, kuzey Humus'ta ve şimdi de Suriye'nin güneybatısında yaşanan senaryonun İdlib'de tekrar etmesini asla istemiyoruz" ifadeleri kullanılırken,"Rejimin (Suriye'nin güneyinde) gerginliği azaltma bölgesini hedef alan saldırılarını şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz" denildi.Münbiç yol haritasının planlama ve uygulama safhasının devam ettiği belirtilerek, “Münbiç'te devriye güzergahında PYD'nin çekildiği teyit edildi.” denildi.TRUMP’IN TÜRKİYE ZİYARETİTrump'ın Türkiye ziyaretine ilişkin ise "Baştan itibaren bu konuda çalışmalar var ancak henüz kesinleşmiş bir tarih yok" denildi.

Açıklamanın devamında yer alan ifadeler şöyle: 

"Rahip Brunson davasında ortada hukuki bir süreç var ve devam ediyor."

"Soçi toplantısının 30-31 Temmuz'da yapılması öngörülüyor." 

 "F-35 konusunda bir sıkıntı yok. Pilotlarımız şuanda eğitim alıyorlar."  

"Farklı ülkelerden 100den fazla FETÖ’cüyü Türkiye’ye getirdik."172349NSU DAVASI"Irkçılık ve yabancı düşmanlığının Avrupa'da artış göstermesinden kaygı duyuyoruz"

"NSU davası bizim beklentilerimizi hiçbir şekilde karşılamadı. Takipçisi olmaya devam edeceğiz" 


172264

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.