SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünya Kırım Tatar Kongresi’nden 15 Temmuz mesajı

Kırım Tatarlarının, Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasi için hayatlarını kaybeden şehitleri ve canları pahasına mücadele eden gazileri daima saygı ile hatırlayacağı ifade edildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2018 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.07.2018 16:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dünya Kırım Tatar Kongresi’nden 15 Temmuz mesajı

Dünya Kırım Tatar Kongresi (DKTK), 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Türk halkının demokrasisini korumak adına yaptığı kahramanlıkların herkes için örnek oluşturduğunun vurgulandığı mesajda, “Çok derin medeni, dini, tarihi ve kardeşlik bağlarımız olan Türk halkının 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasisini korumak adına yaptığı kahramanlıklar herkese örnek teşkil etmiştir. Kırım Tatar halkı, demokrasi için o gün hayatlarını kaybeden şehitleri ve canları pahasına mücadele eden gazileri daima saygı ile hatırlayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Kırım Tatar halkının daima Türkiye’nin yanında olacağı vurgulanan açıklamada, “Türkiye, geleceğini inşa ederken ezelden beri olduğu gibi bugün ve gelecekte de biz Kırım Tatar kardeşlerini her zaman yanında görecektir.” denildi.

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016'da hain darbe teşebbüsüne kalkışan teröristlerin saldırıları sonucu 251 kişi şehit olmuş, 2 binden fazla kişi yaralanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.