SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan-Tillerson görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Tillerson'ı kabul etti. 19.40'ta başlayan görüşme 3 saat 15 dakika sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2018 23:15
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2018 23:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan-Tillerson görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Rex Tillerson'ı kabul etti. Bugün, 15 Şubat tarihinde başlayan görüşme basına kapalı olarak saat 19.40'ta başladı.

Görüşme yaklaşık 3 saat 15 dakika sürdü. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ortak basın açıklamasının yapılmayacağı bildirildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Nauert, Erdoğan-Tillerson görüşmesine ilişkin, "Tillerson-Erdoğan görüşmesi yeni bitti. Detayları daha sonra sizlerle paylaşacağız" dedi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre: “Görüşmede başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele ve ikili ilişkiler ele alındı. Yapılan görüşmede Türkiye’nin tüm bu konularda öncelikleri ve beklentileri Tillerson’a açıkça iletildi.”

Nauert'in açıklamaları şöyle:

"Bildiğim kadarıyla İncirlik’in kullanımı için Türkiye tarafından getirilmiş bir sınırlama yok. İncirlik hâlâ IŞİD karşıtı operasyonlarda kullanılıyor.

Tillerson-Erdoğan görüşmesi yeni bitti. Detayları daha sonra sizlerle paylaşacağız."

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.