SON DAKİKA
Hava Durumu

Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'a olan destek azalıyor

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a olan destek geçtiğimiz Ekim ayından bu yana ilk defa yüzde 50'nin altına düştü.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2018 10:08
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2018 10:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'a olan destek azalıyor

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a olan destek geçtiğimiz Ekim ayından bu yana ilk defa yüzde 50'nin altına düştü. Bugün, 18 Şubat'ta paylaşılan kamuoyu anketleri, Fransa'da kamu hizmetlerinin maliye üzerindeki artan yüküne dair tartışmalara da ışık tutuyor.

Haftalık olarak yayın yapan Le Journal du Dimanche gazetesinin, 7 - 17 Şubat tarihleri arasında yaptığı ankette katılımcıların yüzde 44'ü Macron'dan memnun olduklarını ifade ederken, bir önceki ankette ise bu oranın yüzde 50 olduğu belirtildi. Fransa hükümeti tarafından duyurusu bu ay yapılan plana göre, kamu idaresinde önemli modernizasyonlar gerçekleştirilecek. Fransa, dünyada en fazla kamu harcaması yapan ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Başbakan Edouard Philippe, olası bir direnişe rağmen hükümetin kamu sektöründe değişiklik noktasında herhangi bir çekince içine düşmemesi gerektiğini kaydetti. Ülkede bütçeden sorumlu bakan olarak görev yapan Gerald Darmanin daha önce, gereğinden fazla memur istihdamı sorununun çözümü için gönüllülük olasılığından söz etmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.