SON DAKİKA
Hava Durumu

Futbol teröristleri Türk Bayrağını yaktılar

Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'e 6-0 yenildiği karşılaşma, çirkin olaylara da sahne oldu.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2016 12:09
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2016 12:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Futbol teröristleri Türk Bayrağını yaktılar

Beşiktaş’ın Dinamo Kiev maçı öncesi ve sonrası sıra dışı olaylar yaşandı. Maç günü Beşiktaşlı taraftarlara saldıran bir grup Dinamo Kievli holiganlar önce birkaç Beşiktaşlı taraftarı yaraladı, polislerin yeterli güvenlik önemlerini almadığı belirtilirken futbol teröristleri metro istasyonuna kaçarak izlerini kaybettirdi.

Yüzleri maskeli, asker üniformalı kişilerin saldırısı sırasında, yaralananların bazıları ilk tedavilerinden sonra maçı izleyemeden, Ukrayna Hava Yolları’na ait uçakla, Türkiye’ye hareket etti.

Futbol teröristleri bununla da yetinmedi. Tribünde bulunan Beşiktaş taraftarlarını sürekli tahrik eden holiganlar, Türk bayrağını yakarak terbiye sınırlarını tamamen aştılar. Maçın ilk yarısını bitiren düdükten sonra olaylar daha büyük noktalara ulaştı.

Basın mensupları için ayrılan bölgenin sol tarafına konuşlanan holiganlar gazetecilerin sol kenarında bulunan Beşiktaş taraftarına yanıcı maddeler, ses bombaları, ve kırdıkları koltukları fırlattılar.

Gazetecilerin de zor anlar yaşadığı olaylar sonrasında, basın mensupları medya merkezine alındı. İkinci yarıyı buradan takip ettiler. Tribündeki holiganların bir kısmı Türk bayrağını yakarken diğer holiganlar da Beşiktaş’a ait olan pankartları yaktı.

Maç bittikten sonra yarım saat daha statta tutulan Beşiktaş taraftarı, polis eşliğinde stattan ayrıldı.

Dışarıda bunlar yaşanırken diğer tarafta tercüman krizi yaşandı.  Kiev Teknik Direktörü Sergiy Rebrov, basın toplantısına geldi. Ancak Türk gazeteciler ve toplantıyı ekran başında takip eden izleyiciler, Rebrov'un sözlerinden hiçbir şey anlamadı. 

UEFA'nın tercüman olarak görevlendirdiği kişi, Türkçe'ye hakim olmadığından teknik adamın ne dediğini net cümlelerle ifade edemedi. Oldukça yetersiz kalan tercümanın Rebrov'un çoğu sözünü doğru çevirememesi yanlış anlaşılmalara neden oldu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.