SON DAKİKA
Hava Durumu

Graç: Aksyonov başkanlığında Kırım’ın perspektifleri yok

Haber Giriş Tarihi: 10.10.2014 11:11
Haber Güncellenme Tarihi: 10.10.2014 10:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Graç: Aksyonov başkanlığında Kırım’ın perspektifleri yok

Kırım'ın ‘Rusya Komünistleri’ partisinin başkanı Leonid Graç, Kırım Başkanlığı seçim sonuçlarının önceden tahmin edilebilir olduğunu söyledi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Kırım Başkanlığına aday olarak önerilen Kırım Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Gennadiy Narayev ve Rusya Devlet Duması milletvekili Aleksandr Terentyev’i rekabetten kaçtıkları için eleştiren Graç, “Bu oyunda rol almak ve kendi lehine oy kullanmamak için ne kadar alçalmak gerekiyordu? Çok üzücü” dedi.

Mevcut iktidarla Kırım’ın perspektiflerini görmediğini söyleyen Graç, “Kırım gelişmiyor. Kırım’da, toprak alanında düzeni sağlayacak, ekonomi, tarım ve turizm alanlarını geliştirebilecek yönetim gücü yoktur” dedi.

9 Ekim tarihinde Sergey Aksyonov, Kırım Parlamentosu toplantısında 75 milletvekilinin oyuyla Kırım Başkanlığına seçildi.

Daha önce Kırım Parlamento Başkanı Vladimir Konstantinov, 9 Ekim tarihinde Sergey Konstantinov'un Kırım Başkanı olarak seçileceğini kaydetti. Vladimir Konstantinov, Bakanlar Kurulu’nun 25 Eylül tarihinde yapılan toplantısında, “9 Ekim, Kırım Başkanını seçeceğimiz tarihi bir gün. Kırım Başkanlığına Sergey Aksyonov seçilecek. Partimiz kazandığından dolayı bunu eminlikle söyleyebiliriz” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.