SON DAKİKA
Hava Durumu

Hangi kadınlar Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını istiyor?-TEKRAR

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2011 01:36
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2011 01:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hangi kadınlar Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını istiyor?-TEKRAR
 AKMESCİT/SİMFEROPİL, 07.03.2011 (QHA) – Yapılan araştırma sonucunda, Kırım’da en çok yaşlı ve eğitim seviyesi düşük olan kadınların Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını istediği belirlendi.
Moskova merkezli Sotsiz Sosyoloji Araştırmalar Merkezinin geçen yılın Kasım ayında Ukrayna genelinde yaptığı anket 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla geçtiğimiz günlerde yayınlandı.
Kırım’da yaşı 18’den büyük toplam 3200 kadının katıldığı anketin sonuçlarına göre Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını isteyenlerin çoğusu, Kırım’ın Belarus-Rusya-Ukrayna birliğine katılmasını da istediklerini ifade ettiler. Anket sonuçları, Kırım’ın Slav birliğine katılmasını isteyenlerde oranın anket katılımcılarının yaşı arttıkça yükseldiğini gösterdi. Kırım’ın Belarus-Rusya-Ukrayna birliğine katılmasını isteyenlerin oranı 18 - 29 yaş grubunda sadece %28 iken yaşı 60’tan fazla olanlarda oran %43’e yükseliyor. Kırım’ın Slav birliğine katılmasını isteyen ortaokul ve lise mezunlarının oranı %48 iken üniversite mezunları arasında bu oran %32’ye düşüyor.
Bayram Baybeke
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.