SON DAKİKA
Hava Durumu

HAVELSAN ve THY'den "Kabin İçi Eğlence Sistemleri ve İnternet Hizmeti" için ortak girişim

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ arasında "Kabin İçi Eğlence Sistemleri ve İnternet Hizmeti" konusunda faaliyet göstermek için ortak girişim şirketi kuruyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2018 17:09
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2018 17:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
HAVELSAN ve THY'den "Kabin İçi Eğlence Sistemleri ve İnternet Hizmeti" için ortak girişim

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ arasında "Kabin İçi Eğlence Sistemleri ve İnternet Hizmeti" konusunda faaliyet göstermek için ortak girişim şirketi kuruyor. THY Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, Eurasia Airshow'da yaptığı konuşmada, THY'nin 2020'den sonra alacağı uçakların çoğunda bu sistemin kullanılacağını belirterek, şirketin yurt dışı açılımları için de Eurasia Airshow'da görüşmeler yürüttüklerini söyledi.

 

YAZILIM HAVELSAN’DAN DONANIM THY’DEN

THY'nin 40'tan fazla uçağında bu sistemin kullanıldığını ifade eden Karaman, sistemin yazılımında HAVELSAN'ın, donanımında ise THY Teknik AŞ'nin görev aldığını böylelikle ortak bir ürün çıkardıklarını bildirdi.

 

HAVACILIKLA SINIRLI KALMAYACAK

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay da bugüne kadar söz konusu sistem için HAVELSAN ve THY Teknik AŞ'nin kendi ticari kimlikleriyle çalışmalarını yürüttüğünü belirterek, bundan sonra yeni kurulan şirketin sadece havacılıkta değil demiryolları ve karayollarında da önemli bir pazar potansiyeline sahip olacağını söyledi.

Atalay, teknik olarak piyasayı domine edenlerden daha iyi bir çözüm sunduklarını vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.