SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalciler bir dizi sanatoryum ve oteli özelleştirmeye hazırlanıyor

İşgal altındaki yarımadada özelleştirilmesi planlanan mülkiyetin toplam tutarının 113 milyon ruble olduğu ileri sürüldü.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2018 19:09
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2018 20:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalciler bir dizi sanatoryum ve oteli özelleştirmeye hazırlanıyor

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Parlamentosu, Yalta’da bazı sanatoryumların, Kefe’de (Feodosiya) bazı otellerin ve Akmescit ile Akmeçit (Çernomorskoye) bölgesinde de bir dizi tesisin satılmasını onayladı. İlgili karar, 65 sözde milletvekili tarafından desteklendi.113 MİLYON RUBLELİK MÜLKİYET SATILACAKKremlin’in kontrolündeki yerel medyalarda yer alan bilgiye göre satışa çıkarılacak mülkiyetin toplam fiyatı 113 milyon ruble (1,9 milyon dolar) olarak değerlendiriliyor. 166406Satılması planlanan tesisler arasında 50,2 milyon ruble (837 bin dolar) değerinde olan Kefe’deki “Moryak” (Denizci) oteli, 37,2 milyon ruble (620 bin dolar) değerinde olan Yalta’daki Sosnyak sanatoryumu, 26,1 milyon ruble (435 bin dolar) değerinde olan Koreiz’deki Volga sanatoryumu yer alıyor. Bunun dışında Akmescit ve Akmeçit bölgesinde satılması planlanan tesisler, 5,2 milyon ruble (87 bin dolar) ve 6,7 milyon ruble (112 bin dolar) olarak değerlendirldi. Bununla birlikte söz konusu tesislerin hangi tesisler olduğu belirtilmedi.AMAÇ, “BÜTÇEYE” GELİR SAĞLAMAKİşgalciler tesislerin satışının, 2018 yılında Kırım “bütçesine” vergi dışı gelir sağlama planlarının gerçekleştirilmesi için gerektiğini iddia etti. 
 
Daha önce Rusya’nın işgali ettiği Kırım’ın sözde yönetiminin, Kezlev şehrinde bulunan “Pioner” isimli çocuk kampını, karşılıksız kullanım için İnguşetya Cumhuriyeti’ne devrettiği bildirilmişti. Soçi şehrinde, 16 Şubat’ta düzenlenen yatırım forumu sırasında “Pioner” çocuk kampının İnguşetya Cumhuriyeti’ne devretme sözleşmesi imzalandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.