SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalciler, Ukraynalı iş adamının mülkiyetine el koydu

Kırım'da işgal yönetimi, Ukraynalı iş adamı İgor Kolomoyskiy’nin tatil kompleksinin satışından elde edilen tutarın, Kırımlılar'ın mevduatlarını ödemek için harcanacağını ileri sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2018 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2018 13:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalciler, Ukraynalı iş adamının mülkiyetine el koydu

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’daki Kremlin kontrolündeki sözde Parlamento, Ukraynalı iş adamı İgor Kolomoyskiy’e ilişkisi olduğu söylenen Gurzuf’taki Nautilus isimli tatil kompleksini müsadere etme kararı aldı. Satıştan gelen para tazminatlara ödenecek
 Kompleksin satılmasına karar veren işgalci sözde milletvekilleri, bugün (28 Şubat) yaptığı toplantıda, açık artırım ile satıştan ele edilen paraların, Ukrayna bankalarına yatırım yapan Kırımlılara tazminat ödenmesi için kullanılacağını ileri sürdü.
 
Geçen yıl Kırım’ın sözde yönetimi, Ukraynalı iş adamı İgor Kolomoyskiy’e ait olan Tavrida sanatoryumu ve Kırım oteline bağlı olan yaklaşık 10 tesise el koydu. Söz konusu tesislerin değerini 350 milyon ruble (6,1 milyon dolar) olarak belirledi. 162333Sözde Kırımlı milletvekilleri, yaptığı toplantıda bahse konu komplekslere bağlı olan daha 47 tesise el konulmasına karar verdi.
 
Daha önce Rus işgalci yönetiminin, Kırım Sivil Ablukası Koordinatörü, ART Kırım Tatar televizyon kanalı Genel Müdürü Lenur İslamov’a ait mülkü sattığı bildirilmişti. 
 
İşgalciler, Lenur İslamov’a ait olan ikisi Kırım’da ikisi de Rusya’da bulunan 4 tesisi satışa çıkardı. Akmescit’te bulunan ofis binası, Gurzuf’taki spor merkezi ve Moskova’da bulunan iki otopark satışa çıkarıldı. Dört tesis başlangıç olarak 141,7 milyon ruble (2,35 milyon dolar) olarak değerlendiriliyordu, ancak birkaç başarısız satış girişiminden sonra fiyat düşürüldü ve tesisler toplam olarak 51,8 milyon rubleye (860 bin dolar) satıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.