SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalcilerin “ulaştırma bakanı” istifa etti

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Başkanı Aksyonov, sözde Ulaştırma Bakanlarının gerektiği gibi çalışmadığını ileri sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 17.04.2018 15:59
Haber Güncellenme Tarihi: 17.04.2018 16:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalcilerin “ulaştırma bakanı” istifa etti

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da sözde Ulaştırma BakanI olan işbirlikçi İgor Zaharov, birkaç ay dayanamadan istifa etti. 

Bugün gazetecilere açıklama yapan Kırım’ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov, İgor Zaharov’un istifa dilekçesini yazdığını ve önümüzdeki hafta resmen görevden uzaklaştırılacağını belirtti.

Sergey Aksyonov, “Maalesef, hiçbir ulaştırma bakanı çalışmaları gerektiği gibi düzenleyemedi. Önümüzdeki hafta gereken değişiklikler yapılacak, Zaharov İgor Yevgeniyeviç istifa dilekçesini yazdı” dedi.

Sözde Başkan Aksyonov, sözde Ulaştırma Bakanlığının esas sorunun normal denetimin olmaması olduğunu ileri sürdü. Ayrıca Aksyonov, İgor Zaharov’un yerine kimin atanacağı konusunun henüz görüşülmediğini iddia etti.

İgor Zaharov, Kırım’ın sözde Ulaştırma Bakanlığına 9 Ekim 2017 tarihinde başlamıştı.

 

4 YIL İÇİNDE 5 “BAKAN”

Kırım’ın Rusya Federasyonu’nun işgali altında bulunduğu 4 yıl içinde yarımadada sözde Ulaştırma Bakanlığı makamından Yuriy Şevçenko, Anatoliy Tsurkin, Andrey Bezsalov, Anatoliy Volkov ve İgor Zaharov olmak üzere toplam 5 kişi geldi geçti.

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra ulaşım sistemi ve yarımadadaki yolların kalitesiz onarımı, Kırım’da en çok dikkat çeken sorunlardan biri haline geldi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.