SON DAKİKA
Hava Durumu

İsrail Savunma Bakanı'ndan çok sert İran açıklaması: Bedeli ne olursa olsun...

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, bedeli ne olursa olsun Suriye'de İran'a ait askeri alanların oluşmasına izin vermeyeceklerini belirten bir açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2018 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2018 11:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İsrail Savunma Bakanı'ndan çok sert İran açıklaması: Bedeli ne olursa olsun...

İlaf gazetesine Arapça röportaj veren Liberman, kimse ile savaşmak istemediklerini ancak Suriye'de İran'a ait askeri alanların bulunmasına da izin vermeyeceklerini ifade etti.

“BEDELİ NE OLURSA OLSUN”

İran'ın Tel Aviv'e saldırması halinde İsrail'in de Tahran'ı vuracağını söyleyen Liberman, "Bedeli ne olursa olsun İsrail'i tehdit eden İran'ın Suriye'deki tüm askeri alanlarını yerle bir edeceğiz." dedi.

İRAN, TERÖR ÖRGÜTLERİNE PARA AKITIYOR İDDİASI

İsrail Savunma Bakanı ayrıca, "İran şu ana kadar Suriye'de 13 milyar dolar harcadı. Lübnan Hizbullahı, Hamas, İslami Cihad Hareketi ile terör örgütlerine yıllık 2 milyar dolar akıttı" iddiasında bulundu.

İran rejiminin son günlerini yaşadığını ve ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesi halinde İran'ın ekonomik olarak çökeceğini ileri süren Liberman, İran yönetimi ve Devrim Muhafızlarının, halkı uzaklaştırarak ülkenin tüm kaynaklarını ele geçirmesi nedeniyle ekonominin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.