SON DAKİKA
Hava Durumu

Kerç köprüsü inşaatı yüzünden Rusya’da tüm inşaatlar durdurulabilir

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2014 16:33
Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2014 15:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kerç köprüsü inşaatı yüzünden Rusya’da tüm inşaatlar durdurulabilir

Rusya Federal Karayolları Ajansı Rosavtodor, Rusya hükümetinin yol inşaatı ve diğer büyük altyapı projeleri için 2015 yılında ayrılan paraların yüzde 50'sinin Kerç boğazında yapılacak köprü inşaatı için harcanacağını bildirdi.

Rosavtodor Başkan Yardımcısı İgor Astahov, “Köprünün fiyatı 228 milyar ruble. Gelecek sene için bütçemiz ise 128 milyar ruble. Tüm paraları bu köprüye harcasak bile iki sene boyunca başka hiçbir şey yapmamamız gerek olacak” dedi.

Günümüzde mevcut olan planlara göre Kerç boğazında köprü inşaatının 4 yıl sürmesi ve 2018 yılının Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

2015 yılı için Rosavtodor’un yeni yol ve ilgili yapıların inşaatı için hükümetten 128 milyar ruble, bakım ve onarım için ise 234 milyar ruble alacağını anlatan Astahov, geçen seneye göre ayrılan para tutarının azaldığını ve 2014 yılında yeni yolların inşaatı için 150 milyar rublenin ayrıldığını belirtti.

2015 yılında belli projelerin finansmanının azalacağını söyleyen Astahov, finanse edilmeyecek proje listesinin henüz belirlenmediğini açıkladı.

Batı ülkeleri, Ukrayna’ya saldırı düzenleyen Rusya’ya karşı yaptırımlar uyguladı. İlgili yaptırımlardan dolayı Rusya büyük zarara uğradığı için ülke içi birçok alanın finansmanını sınırladı ve ya durdurdu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.