SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Başbakanı Cartı: ''Bir yılda toprak düzensizliğine son verdim''

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2011 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2011 14:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Başbakanı Cartı: ''Bir yılda toprak düzensizliğine son verdim''
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 21.03.2011 (QHA) – Kırım Başbakanı Vasiliy Cartı, göreve geldiği tarihten bu yana geçen 1 yıl içinde Kırım’da toprak düzensizliğine son verdiğini kaydetti.

Cartı, Kırım Devlet Televizyonuna Kırım Başbakanı olarak yaptığı çalışmalarla ilgili yaptığı yorumda, “Biz toprakların düzensizce dağıtılmasına, son 5 yılda toprak konusundaki düzensizliğe son verdik. Daha önce Kırım’da toprak alanında yapılanlara düzensizlik veya hırsızlık denebilir. Ancak şu anda bu yok. Özelleştirilmesi yasak olan doğal parkların toprakları artık özel sektöre verilmeyecek. Bunlar tarihte kaldı” dedi.

Cartı, Kırım Hükümetinin değişik devlet organları tarafından alınan birkaç toprak tahsisi kararını iptal ettiğini, savcılığın toprakla ilgili suçlara yönelik ise onlarca yetkili hakkında dava açtığını söyledi.

Cartı, Kırım Hükümetinin toprak alanında düzen sağlama konusunda yaptığı en önemli adımın toprak ihaleleri uygulamasına geçilmesi olduğunu kaydetti. Cartı, “Önemli olan hükümetin belli bir yerde nasıl bina kurulması gerektiğine karar verdikten sonra araziyi ihaleye çıkarmasıdır” dedi. Cartı, toprak ihalelerinin Kırım’ın yerleşim bölgelerinin verimli gelişimine imkan sağladığını söyledi.

Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.