SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Deklarasyonu'na destek çığ gibi büyüyor

Dün gece saatlerinde ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 2014'ten beridir Rus işgalinde olan Kırım'la ilgili bir deklarasyon yayımlanmıştı. Yayımlanan deklarasyona destek şimdi de Litvanya, Danimarka ve Letonya'dan geldi.

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2018 11:55
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2018 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Deklarasyonu'na destek çığ gibi büyüyor

Dışişleri Bakanı Michael Pompeo'ya atıfla yayımlanan deklarasyonda uluslararası hukuku çiğneyerek Ukrayna'ya bağlı Kırım'ı işgal eden Rusya kınanarak bu yasa dışı hamlenin kesinlikle tanınmayacağı bir kere daha vurgulandı. LETONYA DIŞİŞLERİ BAKANI EDGARDS RİNKEVİCS'DAN DESTEK AÇIKLAMASITwitter hesabından açıklama yapan Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics "Letonya, ABD'nin yayımladığı Kırım Deklarasyonu'nu memnuniyetle karşıladı. Rusya'nın Kırım ilhakı yasa dışıdır." Bakan Rinkevics attığı tweetin sonuna "Kırım Ukrayna'nındır" notunu düştü.Temmuz 2018

LİTVANYA DIŞİŞLERİ BAKANI LİNAS LİNKEVİCİUS DEKLARASYONA DESTEK VERDİBakan Linkevicius ABD tarafından yayımlanan deklarasyonu memnuniyetle karşıladığını belirtti.172634BİR DİĞER DESTEK DANİMARKA'NIN ABD BÜYÜKELÇİSİNDEN GELDİDanimarkanın ABD Büyükelçisi Lars Gert Lose kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Yapılan güçlü bir açıklama, Bu Ukrayna'ya bir destek mesajıdır. ABD, Danimarke ve diğer müttefikler Rusya'nın Kırım işgalini kabul etmeyecekler."

172636 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.