SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırımoğlu, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell ile görüştü.

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2018 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2018 23:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırımoğlu, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisi, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell ile bir araya geldi.

 

Konu ile ilgili Twitter sayfasında açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığının Ukrayna Özel Temsilcisi Kurt Volker, Kırımoğlu’nun Mitchell’la, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yayınladığı Kırım Deklarasyonunu görüştüğünü, ayrıca Kırımoğlu’nun işgal edilen Kırım’daki insan hakları durumuna dikkat çektiğini ve uluslararası toplumu insan hakları ihlalleri engellemek için daha fazla önlem almaya çağırdığını bildirdi.

 

 

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert de söz konusu temasla ilgili twitter hesabı üzerinden paylaşım yaparak Kırım Tatarlarının lideri Mustafa Cemiloğlu'nu Washington'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını, Rus işgali altındaki Kırımlılarla birlikte bütün siyasi tutsakları serbest bırakması için Rusya'ya çağrıda bulunduklarını ifade etti. Twitter'daki #SaveOlegSentsov #FreeKuku #FreeZaytullaev etiketlerine de mesajında yer verdi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.