SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC'li Bakan'dan müslüman ülkelere işbirliği çağrısı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler, Suudi Arabistan'daki İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) konferansında üye devletlere işbirliği çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 16:18
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC'li Bakan'dan müslüman ülkelere işbirliği çağrısı

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, dün (22 Şubat) Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Bakanları Konferansı’nda yaptığı konuşmada üye devletlere işbirliği çağrısı yaptı. Çeler, konferansta, KKTC iş gücü piyasası üzerine bilgi verdi.

Konferans çerçevesinde, İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye birçok ülkenin Çalışma Bakanı ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Çeler, üye devletlerin bakanlarıyla işbirliği yapılması üzerine mutabakat sağladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Çeler, konferansta KKTC işgücü piyasası üzerine bilgi verdi. Zeki Çeler, işgücü piyasasında işbirliğinin yalnızca yeni fırsatlar sunmayacağını, tüm dünyada büyük bir sorun olan insan kaçakçılığın da önüne geçilmesi için önemli olduğunu vurgulayarak, KKTC hükûmeti olarak sorunların çözülmesi adına üye devletlerle birlikte hareket etmeye hazır olduğunu kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler, çalışmak için KKTC’ye gelen vatandaşı olan ülkelerin bakanlarıyla da görüşme gerçekleştirdi. 
Çeler, söz konusu ülkelerin vatandaşlarının KKTC’ye getiriliş koşullarında yaşanan sıkıntıların aşılması ve kayıt dışı bir statüye düşmemeleri için somut adımlar atılmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

Bakan Çeler Konferans öncesinde, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Dr. Yousef bin Ahmad Al-Othaimeen ve Cidde merkezli İslam Kalkınma Bankası ve İslami Dayanışma Fonu yetkilileri ile de görüştü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.