SON DAKİKA
Hava Durumu

Öğretmenlere seçim izni

24 Haziran'da yapılacak seçimlerden dolayı öğretmenlerin 25-29 Haziran arasında idari izinli sayılacağı açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2018 19:39
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2018 19:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Öğretmenlere seçim izni

24 Haziran'da yapılacak seçimlerden dolayı öğretmenlerin 25-29 Haziran arasında idari izinli sayılacağı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin, mesleki çalışma takvimini, bayram ve seçim dolayısıyla revize ettiklerini, 14 Haziran Arife Günü ile 25-29 Haziran tarihleri arasında idari izinli sayılacaklarını bildirdi.

Tekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, çalışma arkadaşlarına verimli bir mesleki çalışma dönemi dileğinde bulunarak, emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Haziran 2018 döneminde öğretmenlerin yürütecekleri mesleki çalışmaların takvimini gözden geçirdiklerini belirten Tekin, şunları kaydetti: "Öğretmenlerimizin, mesleki çalışma takvimini hem bayramlarını güzelce geçirebilmeleri hem de seçim sürecinde demokratik haklarını rahatça kullanabilmeleri açısından revize ettik. Öğretmenlerimiz mesleki çalışmalarının ilk haftasını, 9-13 Haziran tarihleri arasında, görev yaptıkları okullarda, ikinci haftasını, 18-22 Haziran tarihleri arasında ise istedikleri il ve ilçelerde başvurularını yaparak yürütecekler. 14 Haziran Arife Günü ve 25-29 Haziran tarihleri arasında idari izinli sayılacaklar."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.