SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin, Suriye müzakereleri için yeni bir yer önerdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeni zeminin Cenevre görüşmelerine rekabet edecek bir platform değil, Cenevre görüşmelerini tamamlayacak bir platform olacağına dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2016 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2017 12:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin, Suriye müzakereleri için yeni bir yer önerdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Suriye’de çatışan taraflara barış müzakerelerinin Astana’da yeni bir zeminde devam ettirilmesini teklif edeceğini bildirdi.

REGNUM haber ajansına göre Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile görüşmesi sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında Suriye ile ilgili soruları cevaplayan Putin, Rusya’nın Suriye yönetimine, Türkiye Cumhurbaşkanının ise silahlı muhalefet temsilcilerine söz konusu öneride bulunacağını belirtirken, “Çatışmanın taraflarının kabul etmesi durumunda Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’e bu süreci desteklemesi için ricada bulunacağız.” diye konuştu.

Ayrıca Rusya Devlet Başkanı söz konusu yeni zeminin Cenevre görüşmeleriyle rekabet için değil Cenevre görüşmelerini tamamlamak amacıyla oluşturulacağını da belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.