SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin ve Zelenskıy Türkiye'ye geliyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın Türkiye'ye özel bir ziyarette bulunacağı bildirildi. Ziyarette, cephedeki son durum ve Tahıl Koridoru Anlaşması görüşülecek.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2023 11:46
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2023 12:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin ve Zelenskıy Türkiye'ye geliyor!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 28 Mayıs 2023'te yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminden yüzde 52,1 oranında oy alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Seçim sonuçlarının ardından dünya liderlerinden tebrik alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden'dan da tebrik telefonu aldı. 

PUTİN VE ZELENSKIY TÜRKİYE'YE GELECEK

Liderlerin telefon görüşmesinde ABD'nin F-16 sevkiyatı, İsveç'in NATO'ya üyeliği gibi gündemdki önemli konular konuşuldu. Görüşmeye ilişkin açıklama yapan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın Türkiye'yi ziyarette bulunacağını söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı 24 Şubat 2022'den bu yana Türkiye'nin arabulucuk rolü olduğunu hatırlatan Fırat, "Çok sayıda yabancı devlet başkanı cumartesi günü yapılacak törene katılım için bilgi verdi. Putin, Türkiye'ye ayrı ve özel bir ziyarette bulunacak. Putin'in ardından Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskıy Türkiye'ye gelecek. Putin ve Zelenskıy'ın peş peşe yapacağı bu ziyarette, savaşın gidişatı ve Tahıl Koridoru Anlaşması konuşulacak" ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.