SON DAKİKA
Hava Durumu

Refat Çubarov, AGİT’te Kırım’daki baskıları anlattı

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna heyetinin Brüksel’de düzenlediği etkinliğe katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 20:19
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 20:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Refat Çubarov, AGİT’te Kırım’daki baskıları anlattı

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DKTK) Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov, Ukrayna’nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Parlamenter Meclisi heyeti ile Dünya Ukrainler Kongresi ve Kırım Tatar Milli Meclisi tarafından Brüksel’de 23 Şubat tarihinde düzenlenen etkinliğe katıldı.
 
Düzenlenen etkinlik esnasında Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, geçici olarak Rusya Federasyonu’nun işgali altında bulunan Kırım’daki Kırım Tatarları ve Ukrainlere yönelik baskılar hakkında bilgi verdi.
 
Ukrayna’nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı heyetinin Twitter sayfasında yapılan açıklamada, “Ukrayna’nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Parlamenter Meclisi heyeti, Dünya Ukrainler Kongresi ve Kırım Tatar Milli Meclisi tarafından düzenlenen etkinlik, geçici olarak Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da Kırım Tatarları ve Ukrainlere yönelik ayrımcılık, şiddet ve baskılar hakkında bilgi edinme imkanı sağladı” denildi. 
 
Etkinliğe ayrıca Dünya Ukrainler Kongresi Başkanı ve Ukrayna’nın AGİT heyeti üyeleri katıldı.

Daha önce Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov’un, 20 Şubat tarihinde Gürcistan'a ziyaret gerçekleştirdiği bildirilmişti. Refat Çubarov, Gürcistan Parlamento Başkanı İrakli Kobahidze ile bir araya gelmişti. Görüşme sırasında taraflar, işgal altındaki bölgelerdeki durumu ele almıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.