SON DAKİKA
Hava Durumu

Remzi İlyasov'dan Aksyonov’a övgü yağmuru

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2014 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2014 12:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Remzi İlyasov'dan Aksyonov’a övgü yağmuru

Kırım Parlamentosu Başkan Yardımcısı Remzi İlyasov, Sergey Aksyonov’un Kırım Başkanlığına seçilmesinden önce Kırım Parlamentosu toplantısında yaptığı konuşmada Aksyonov’a övgüler dizerek milletvekillerine Aksyonov'un adaylığını destekleme çağrısı yaptı.

Kırım Başkanlığına diğer adayları Gennadiy Narayev ve Aleksandr Terentyev’in, Kırım Parlamento Başkanı Vladimir Konstantinov’un Sergey Aksyonov’u desteklediğini kaydetmesinin ardından Parlamento Başkan Yardımcısı Remzi İlyasov da kürsüye çıkıp Aksyonov’u övdü.

Remzi İlyasov, yaptığı konuşmada “Bu insanı 20 yıldan beri tanıyorum. Onun karakterinin şu özelliklerine dikkat çekmek istiyorum: güvenilirlik ve adalet duygusu… Bu arkadaş, sadece iyi zamanda değil, zor zamanda da söyleyecek gerekli destek sözleri bulur, her zaman yardım elini uzatır” şeklinde konuştu.

Aksyonov’un organizasyon yeteneğine de değinen İlyasov, “Kırım’da bir hareket kurarak ardından onu ciddi siyasi güce dönüştürerek ve bugün fiilen Kırım Cumhuriyeti’ni yöneterek Aksyonov, çok iyi organizasyon yeteneğini sergiliyor. Her şeyi başarıyor” dedi.

Kırım yönetiminin son aylarda kabul ettiği kararların ölçülü ve zamanında olduğunu ifade eden İlyasov, “Hepimizin, yönetimin, milletvekillerinin çalışmalarına endişeyle baktığımız zamanlar, kabul edilen kararları gördük, kararlar sadece cesur yürekle değil, cesur akılla kabul edildi. Kararlar ölçülü ve zamanındaydı. Aslında gelecekte her şey huzurlu olacak, yeni bir şeyler oluşturacağız, sorunları çözeceğiz” diye devam etti.

Sergey Aksyonov’un “etnik uyum” alanında da büyük başarılar elde ettiğini ileri süren Remzi İlyasov, “Aksyonov’un davranışları, tüm etnik gruplara karşı hoşgörülü davranışı, söz konusu grupların sorunları ve onların çözümüne dikkat ettiğini gösteriyor” dedi ve Sergey Aksyonov’un Müslümanların Ramazan ve Kurban Bayramları’nın Kırım düzeyinde kutlanmasına ilişkin kararını, Kırım Müslümanlarının hacca gitmesi için organizasyon çalışmalarına katılımını örnek olarak gösterdi.

Remzi İlyasov, “Geçen sefer tutturduğumuz gibi bu kez de tutturabileceğimizi düşünüyorum ve Kırım Başkanlığına Sergey Aksyonov’un adaylığını desteklemenizi talep ediyorum” diye konuşmasını tamamladı.

Sergey Aksyonov, bugün 9 Ekim tarihinde Kırım Parlamentosu toplantısında 75 milletvekilinin oyuyla Kırım Başkanlığına seçildi.

Sergey Aksyonov dışında Kırım Başkanlığına, Kırım Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Gennadiy Narayev ve Rusya Devlet Duması milletvekili Aleksandr Terentyev de aday gösterilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.