SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus avukat, artık Ukrayna’da da resmen avukat

Rus avukat Nikolay Polozov, artık Ukrayna’da resmen çalışabilecek.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2018 18:39
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2018 23:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus avukat, artık Ukrayna’da da resmen avukat

Rus avukat Nikolay Polozov, Ukrayna’da çalışabilmesini sağlayan avukat kimlik kartını aldı.

Konuyla ilgili kişisel Twitter sayfasında açıklama yapan Nikolay Polozov, “Arkadaşlar, güzel bir haber. Artık Ukrayna’da resmen avukatım. Yaşasın!” diye kaydetti.YOĞUN ÇALIŞMALARDAN DOLAYI DAHA ERKEN ALAMADIBununla birlikte Nikolay Polozov’un paylaştığı avukat kimlik kartının fotoğrafında, kartın verilme tarihi olarak 23 Kasım 2015 tarihi görünüyor.

İlgili durumu yorumlayan avukat Polozov, “Kırım’daki mahkemelerdeki ve kitabım üzerinde yoğun çalışmalardan dolayı kimlik kartını teslim alamamıştım” diye konuştu.169708MESLEKTAŞI FEYGİN, AVUKATLIK STATÜSÜNDEN MAHRUM EDİLDİDaha önce Moskova Avukatlar Odasının, Rusya’da yasa dışı şekilde tutuklanan Ukraynalı gazeteci Roman Suşçenko’yu savunan Rus avukat Mark Feygin’i avukatlık statüsünden mahrum ettiği bildirilmişti. Feygin, avukatlık statüsünden mahkum edilmesi ile ilgili kararı itiraz edeceğini bildirdi.

Avukat Nikolay Polozov, Rus avukat Mark Feygin ile birlikte Rus işgali altındaki Kırım'da “26 Şubat davası” kapsamında yasa dışı olarak yargılanan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz'ü ve güya “ayrılıkçı çağrılarda” bulunmakla suçlanan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı İlmi Ümerov'u savunmuştu. 

Günümüzde Nikolay Polozov’un işgalcilerin, güya Türkiye vatandaşı bir şahıstan para talep edildiği gerekçesiyle düzenlediği baskın sonucunda Kırım Tatar milli hareketinin efsanevi emektarı Veciye Kaşka’nın ölümüyle ilgili bağımsız soruşturma gerçekleştirdiği bildirmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.