SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'da İslâmî değerlere çirkin saldırı!

Rusya'nın Novosibirsk şehrinde başörtülü bir çalışana yönelik başlayan sözlü mobbing, işyerinin "Rusya'da bu giyinme şekli kabul edilmiyor" yazılı afişlerle donatılmasına kadar gitti.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2023 17:20
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2023 17:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'da İslâmî değerlere çirkin saldırı!

Rusya'nın Novosibirsk şehrindeki bir işyerine "Misafirlikteyken görgü kurallarına uyun; Rusya'da bu giyinme şekli kabul edilmiyor" yazılı çok sayıda afiş yapıştırılarak başörtülüler hedef gösterildi.

"BU ŞEKİLDE ÇALIŞMAZSIN"

Rusya'nın en büyük ilk üç şehri içerisinde yer alan Novosibirsk'de iddiaya göre, kadın çalışan bir müşteri tarafından başörtüsü nedeniyle ırkçı tutuma maruz kalarak bu şekilde çalışamayacağı sözleriyle ayrımcılığa uğradı.

Kadın çalışana yönelik gerçekleşen sözlü ırkçı saldırının münferit bir vaka olması beklenirken tam askine bölgedeki yerel halk tarafından desteklendi. Söz konusu iş yerinin dış cephesi "Misafirlikteyken görgü kurallarına uyun; Rusya'da bu giyinme şekli kabul edilmiyor." şeklindeki afişlerle donatılarak başörtülü kadınlar hedef gösterildi.

RUSYA'DA IRKÇI ŞOVENİZM ZİRVEDE

İşgalci Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı işgal girişimi ve saldırılar sürerken Putin Rusyası'nda ırkçı, faşist ve şovenist Rus propagandası ve uygulamaları altın çağını yaşıyor. Ülkede, geçen aylarda cezaevinde bulunan Müslümanların saçlarının ve sakallarının zorla tıraş edildiği ortaya çıkmış; Mahkumların namaz kılındığı sırada gardiyanlar tarafından yüksek sesle müzik açıldığı ve arama yaptıkları bildirilmişti. Yine bazı hapishane görevlilerinin yemeklere domuz eti koyarak, Müslümanları domuz eti yemeye zorladığı da iddialar arasında yer almıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.