SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'da yaşamadığınıza şükredin

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2013 11:12
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2013 11:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'da yaşamadığınıza şükredin

Ünlü televizyoncu Yevgeniy Kiselyov, Rusya’yla birleşmekten yana olan Ukraynalılara, “Rusya'da yaşamadığınıza şükredin. Çok şanslısınız” dedi.

Ukrayna’nın en büyük televizyon kanallarından İnter’de üst yönetici olan Rus televizyoncu Yevgeniy Kiselyov, Odesa’nın ATV kanalına verdiği röportajda Ukrayna’nın Gümrük Birliğine katılmasını istemediğini söyledi.

Yevgeniy Kiselyov televizyon seyircilerine “Benim bir hayalim var, Ukrayna seni Avrupa Birliği’nde görmek istiyorum” diyerek hitap etti.

Kiselyov daha önce Ukrayna vatandaşı olmak istediğini açıklamıştı. Ukrayna yasalarına göre çifte vatandaş olmak mümkün olmadığı için bu Rusya vatandaşlığından vazgeçme anlamına geliyor.

Yevgeniy Kiselyov, samimi olarak Rusya’yı seven Güneydoğulu Ukraynalılara, Rusya’nın dışında bir ülkede yaşadıkları için şükretmeleri gerektiğini kaydetti.

Yevgeniy Kiselyov, ATV televizyon kanalında, “Rusya’yla birleşmek isteyen insanlara hitap ediyorum. Siz, çoktandır bulunmadığınız bir ülkeyle birleşmek istiyorsunuz. Siz çoktandır orada yaşamıyorsunuz. Siz bağımsız Ukrayna’da yaşıyorsunuz ve bundan dolayı mutlu olun. Siz çok şanslısınız” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.