SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya’daki mültecilere para yok

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2014 09:24
Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2014 08:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya’daki mültecilere para yok

Saratov bölgesinin Sosyal Kalkınma Bakanı Larisa Kolyazina, Ağustos ayından beri Rusya’nın hiçbir bölgesinin, mültecilerin giderleri için para alamadığını açıkladı.

‘Eho Moskvı v Saratove’ radyosuna konuşan Kolyazina, Rusya’nın kabul ettiği Ukraynalı mülteciler için de para ayrılmadığını anlattı.

Mali sorunun, federal bölümün yeniden örgütlenmesinden kaynaklandığını söyleyen Kolyazina, Rusya Federasyonu hükümetinin talimatnamesine göre mülteciler için günlük 800’er rublenin (yaklaşık 20 dolar) ayrılması gerektiğini kaydetti.

Paraların, mültecilerin konaklama ve yemek masrafları için ayrılmasının planlandığını belirten Kolyazina, finansmanın, federal bütçeden Sosyal Kalkınma Bakanlığının bölge  temsilciliği aracılığı ile yapılması gerektiğini ifade etti.

Finansman konusunda sözleşmenin Saratov bölgesinin Sosyal Kalkınma Bakanlığı ile Rusya Bölgesel Kalkınma Bakanlığı arasında yapıldığını, fakat Bölgesel Kalkınma Bakanlığının feshedildiğini anlatan Kolyazina, mültecilerin bulunduğu hiçbir yere paraların gitmediğini açıkladı.

Temmuz ayında bölgede 21 mülteci bulunurken paraların geldiğini, Ağustos ayında mülteci sayısı artmaya başladığı zaman finansmanın kesildiğini belirten Kolyazina, mültecilerin yemek ve konaklamasının dışında mülteci çocuklarının anaokulu giderleri için de para ayrılmadığını kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.