SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya-Türkiye ilişkilerinde ekonomi kartı

Rusya'nın ikinci büyük bankası olan VTB Group, Türkiye’deki iş hacmini büyütme kararı aldığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2016 18:29
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 18:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya-Türkiye ilişkilerinde ekonomi kartı

Rusya’nın ikinci büyük bankası VTB Group, Türkiye’deki faaliyetlerini güçlü bir şekilde büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Habertürk'ün aktardığına göre VTB Group'un CEO Vekili ve VTB Capital Yatırım Bankacılığı Başkanı Riccardo Orcel, “Türkiye’yi en önemli uluslararası pazarlardan bir olma yolunda görüyoruz. Gelişmekte olan pazarlardaki uzmanlığımızın Türk müşterilerimizin uluslararası satın alma projelerine ve yapılandırılmış finansman işlemlerine önemli katkı sağlayacağını öngörüyoruz” dedi.

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte ekonomik dinamikler de hızla çalışmaya başladı. VTB Group'un CEO Vekili ve VTB Capital Yatırım Bankacılığı Başkanı Riccardo Orcel, Türkiye’deki faaliyetleri ve gelecek planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

VTB Capital olarak 2015 yılında Türk kurumsal şirketlerinin ilk 3 birleşme ve satın alma danışmanlarından biri olduklarını vurgulayan Orcel, “Yoğun bir proje listemiz var. Bununla birlikte gelişmekte olan pazarlardaki uzmanlığımızın Türk müşterilerimizin uluslararası satın alma projelerine ve yapılandırılmış finansman işlemlerine önemli bir katkı sağlayacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

Bu tür atılımlar Türkiye'nin dış politikası, bilhassa Ukrayna ilişkileri ve Kırım meselesindeki tutumu göz önünde bulundurulduğunda, Rusya'nın ekonomi seçeneklerine yönelik hamlesi olarak değerlendiriliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.