SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Ukrayna'da önemli askeri güç kaybı yaşıyor

Londra merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) Rus ordusunun Ukrayna karşısında ağır kayıplar yaşadığını kaydetti.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2023 18:32
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2023 18:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Ukrayna'da önemli askeri güç kaybı yaşıyor

İşgalci Rusya'nın Ukrayna'nın anakarasına yönelik başlattığı saldırıları birinci yıldönümüne yaklaşıyor. 48 saat içinde Kıyiv'i düşürmeyi planlayan Rusya'nın Sovyetlerden kalma teçhizatı Ukrayna karşsıında yenik duruma düştü.

SİLAH DENGESİ BAŞLIKLI RAPOR

Birleşik Krallık merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) Rus saldırılarının birinci yıldönümü yaklaşırken yeni bir rapor yayımladı. Askerî anlamda yeni bir değerlendirme yapan IISS'nin yayımladığı “2023 silah dengesi” başlıklı raporda Rusya'nın ciddi anlamda askeri bir kayıp yaşadığını belirtildi. 

RUSYA, UKRAYNA KARŞISINDA AĞIR YENİLGİYE UĞRUYOR!

Avrupa'dan silah yardımı isteyen Ukrayna'nın askeri anlamda teçhizatını modernleştirdiğini kaydetti. Seferberlik ilan eden Rusya'nın yeni gelen askerlerinin tecrübesiz olduğu vurgulandı. Ayrıca Rusya'nın “T-72B3” ve “T-72B3M” model tanklarının yaklaşık yarısının ve T-80'lerinin ise çoğunun tahrip olduğu belirtilen açıklamada, sahaya eski teçhizatı çıkarmak zorunda olduğu ifade edildi. Rapora göre Rusya, taktik savaş uçaklarını yüzde 6-8 oranında kaybederken; bazı uçak türlerinde ise yüzde 10-15 oranında kaybettiği belirtildi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.