SON DAKİKA
Hava Durumu

Silivri heyeti, Kırım Parlamentosunda temaslarda bulundu

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2011 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2011 16:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Silivri heyeti, Kırım Parlamentosunda temaslarda bulundu
AKMESİT/SİMFEROPİL, 31.03.2011 (QHA) – Silivri Valisi Ahmet Mesut Demirkol ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’dan oluşan Silivri heyeti, 30 Martta Kırım Parlamentosunda temaslarda bulundu.
 
Kırım Parlamentosundan verilen bilgiye göre Eğitimde Yeni Teknolojiler şirketi Genel Müdürü Said Enver Yıldız, Malatya Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları’nın da aralarında bulunduğu Türk heyeti, Kırım Parlamentosu Başkan Yardımcısı Grigoriy Yoffe ile görüştü. Kırım Parlamentosu Başkanı danışmanı, Kırım Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Rektörü Aleksandr Rudyakov’un da katıldığı görüşmede Akmescit ile Silivri arasında ekonomik ve sosyal bağlarının kurulması konusu ele alındı.

Grigoriy Yoffe, Türk heyetine Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin tarihi, Kırım Parlamentosunun faaliyeti hakkında bilgi verdi. Yoffe, Kırım Özerk Cumhuriyeti ile Kiev yönetimi arasında uzun yıllar aradan sonra işbirliği ilişkilerinin kurulduğunu ve bunun Kırım’ın ekonomisi, kültürü ve eğitiminin gelişimini sağladığını vurguladı.

Yoffe, Kırım yönetiminin Türkiye Cumhuriyeti ile dostluk ilişkilerinin gelişmesine büyük önem verdiğini, Kırım’da Silivri’deki şirketlerin ürettiği ürünlerin tanındığını kaydetti.

Ahmet Mesut Demirkol, Türk heyetinin Yalta’yı, Sivastopol’ü (Akyar) ziyaret ettiğini, Akmescit Belediyesi Başkanı Viktor Ageyev ile görüştüğünü söyledi. Demirkol, Akmescit’in Kırım’ın kapısı olduğu gibi Silivri’nin de İstanbul’un kapısı olduğunu belirtirken bulun için Akmescit ile Silivri arasında sıkı ekonomik ve sosyal bağların kurulmasının mantıklı olduğunu vurguladı.
Demirkol, iki şehir arasında verimli ilişkilerin sağlamlaşacağı ve gelişeceğinden emin olduğunu söyledi. Görüşmenin sonunda taraflar birbirlerine çeşitli hediyeler verdiler.

Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.