SON DAKİKA
Hava Durumu

Şoygu'nun damadı, Rusya'nın işgalci olduğunu savundu!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun damadı Aleksey Stolyarov, Rusya'nın Ukrayna'nın ana karasına yönelik işgal girişimini eleştiren söylemlerde bulundu. Putin'in işgal girişimi ve savaş suçlarını eleştiren Şoygu'nun damadının akıbeti merak ediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2023 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2023 17:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Şoygu'nun damadı, Rusya'nın işgalci olduğunu savundu!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun damadı, blog yazarı Aleksey Stolyarov, Rusya’nın Ukrayna'nın tamamında başlattığı işgal girişiminin yıldönümünde gazeteci Yuri Dud'un Putin'in "anlamsız ve kanlı savaşı" hakkındaki makalesine destek verdi. Yuri Dud’un yazısını beğenenler listesinde görünür görünmez Stolyarov, beğeniyi sildi ve profilini kapattı.

Aleksey Stolyarov’ın sosyal medya takipçilerinde biri, blog yazarının kişisel bir mesajla eylemlerini açıklamasını istedi. Ayrıca neden henüz savaşa gitmediğini de sordu. Stolyarov takipçisini "Z-sığır" olarak adlandırdı.

Polygon Media, Yuri Dud'un sosyal medya hesabında Stolyarov'un iki beğenisini daha buldu. Stolyarov’un ilk beğenisi işgal girişimine karşı çıkan yönetmen Alexander Moloçnikov ile yayımlanan röportaj iken ikinci beğeni ise Novaya Gazeta'nın yazı işleri müdürü Dmitri Muratov'un röportajına yapılmıştı.

SAVAŞ SUÇLUSU PRİGOJİN'DEN ŞOYGU'NUN DAMADINA: ONU YAKALAYIP BANA GETİRİN! 

Rusya Savunma Bakanlığı ile ihtilafa düşen paralı asker grubu çetesinin kurucusu Yevgeny Prigojin, Stolyarov ile ilgili skandal hakkında açıklama yaptı. Prigojin, Stolyarov’un Ukrayna'da savaşa gönderilmesi gerektiğini söyledi. Prigojin, "Stolyarov'u yakalayıp bana getirmelisiniz. Onu altı hafta eğiteceğim ve muharebe operasyonlarına göndererek gelişmesine yardımcı olacağım" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.