SON DAKİKA
Hava Durumu

Tahir Smedlâyev tutukevinde fenalaştı

Haber Giriş Tarihi: 23.10.2014 08:04
Haber Güncellenme Tarihi: 23.10.2014 07:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tahir Smedlâyev tutukevinde fenalaştı

Eski Kırım’da 22 Ekim tarihinde gözaltına alınan Tahir Smedlâyev bulunduğu Akmescit'teki tutukevinde fenalaştı. Smedlâyev'in tansiyonunun yükseldiği bildirildi.

Tahir Smedlâyev’in Akmescit’te Franko bulvarında bulunan tutukevine sevk edildiğini ve burada tansiyonunun yükseldiğini anlatan kardeşi Kırım Tatar Milli Kurultayı Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Zair Smedâyev, “Tansiyonu yükseldi, ambulans çağırıldı, doktorlar ona iğne yaptı, kalbi kontrol edildi” dedi.

Bununla birlikte Tahir Smedlâyev’in yanına avukatın girmesine izin verildiğini ve kardeşinin ne zamana kadar gözaltında kalacağının belli olmadığını ifade eden Zair Smedlâyev, iki gün sonra mahkeme yapılarak kardeşine ceza kesileceği tahmininde bulundu.

Zair Smedlâyev, Tahir Smedlâyev’in neyle suçlandığını bilmediğini belirtti. Tahir Smedlâyev Kırım ile Ukrayna’nın ana kısmı arasındaki idari sınırda 3 Mayıs 2014 tarihinde Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nu karşılama eylemine katılmıştı.

Daha önce Kırım’da 3 Mayıs 2014 tarihinde Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nu karşılama eylemine katıldığı için Musa Apkerimov ve Rustam Abdurahmanov olmak üzere iki Kırım Tatarı gözaltına alınmıştı. Mahkeme, eylem sırasında polisi ağır yaramakla suçlanan Musa Apkerimov'un 15 Aralık tarihine kadar tutuklu kalmasına karar verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.