SON DAKİKA
Hava Durumu

Terörle mücadele bölgesinde yaklaşık 10 bin asker oy kullandı

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2014 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2014 14:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Terörle mücadele bölgesinde yaklaşık 10 bin asker oy kullandı

Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyi Enformasyon Merkezi temsilcisi Andrey Lısenko, seçimlerin yapıldığı 26 Ekim tarihinde Silahlı Kuvvetler’de seçim sürecinin örgütlü olarak düzenlendiğini, askerlerin devamlı olarak bulunduğu yerleşim yerlerinde oy kullanmasına ilişkin sorunların ortaya çıkmadığını açıkladı.

Andrey Lısenko, Kiev’de 27 Ekim tarihinde düzenlenen basın toplantısında, “Terörle mücadele operasyonunun devam ettiğini bölgede yaklaşık 10 bin Ukraynalı asker oyunu kullandı. Seçim süreci örgütlü olarak düzenlendi, askerlerin devamlı olarak bulunduğu yerleşim yerlerinde oy kullanmasına ilişkin sorunlar olmadı” dedi.

Lısenko, terörle mücadele operasyonunun devam ettiği bölgede, poligonlarda, alarm durumuna geçirilen bölgelerde askerlerin, seçmen adresini değiştirmeden oy kullanma yerini değiştirerek seçimlere katıldığını ve oyunu sadece çoğunluk sistemine göre kullandığını kaydetti.

İlgili seçimlerde Ukrayna Parlamentosu’ndaki 450 sandalyeye oturmak için 6 binden fazla milletvekili adayı yarıştı. Seçimlere 29 parti ve bağımsız milletvekili adayları katıldı.

Seçimlere 41 ülkeden 2 binden fazla gözlemci katılırken farklı ülkelerden gelen yaklaşık bin gazeteci de seçim sürecini izledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.