SON DAKİKA
Hava Durumu

Trump İran'ı hedef aldı

ABD Başkanı Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron ortak basın toplantısı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2018 20:39
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2018 20:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Trump İran'ı hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün ortak basın toplantısı düzenledi. 

İran'ı hedef alan Trump, "Ortadoğu'daki olayların arkasında İran'ın parmak izini görürsünüz." dedi. Trump, "İran'a Akdeniz'e ulaşma fırsatı vermeyiz." açıklamasında bulundu.

 

"İRAN'IN PARMAK İZİ"

ABD Başkanı Donald Trump konuşmasında şu sözleri kaydetti:

"Ortadoğu'da olayların arkasında bakarsanız İran'ın parmak izini görüyorsunuz. Macron'u DAEŞ karşısındaki çabalarından ötürü tebrik etmek istiyorum. İran'ın bizim başarımızdan nemalanmasını engellemelerini talep ediyorum. Ortadoğu'da zengin ülkeler var, katkı yapmadıklarını görüyoruz. Bu önemli bir konu başlığıydı. buradaki ülkeler büyük bir şekilde adım atmalılar. Finansal eforlarını artırmaları gerekiyor."

"Terörle mücadele hepimiz biliyoruz ki güçlü olmalıyız. Dışardan gelen tehditleri içimizden gelen güçle karşılamalı ve ülkelerimizi korumak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Siz bizim en eski ve en büyük müttefiklerimizden birisiniz."

"ABD ve Fransa aynı şekilde önemli bir sınamayla karşı karşıyalar. Bu çok uzun zamandır devam eden bir durum. Kontrolsüz göçten bahsediyorum. ABD olarak önemli adımlar atıyoruz özellikle sınırlarda. Yasa dışı göçü durduracağız. Sizin de bu konuda göstermiş olduğunu liderliği takdirle karşılıyorum. Her zaman popüler değilsiniz belki ama her zaman dürüstsünüz."

"Her ikimizin de seçimlerdeki başarısı halkımızın uluslarının iradesini ne kadar karşıladığımızı gösteriyor."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.