SON DAKİKA
Hava Durumu

Trump: "Rusya ile büyük sonuçlar yakında"

ABD Başkanı Donald Trump, Helsinki'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında gelen eleştiriler üzerine Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 18.07.2018 20:09
Haber Güncellenme Tarihi: 18.07.2018 20:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Trump: "Rusya ile büyük sonuçlar yakında"

Pazartesi günü (16 Temmuz) Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinden sonra eleştirilerin hedefinde yer alan ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İstihbarat servislerimizin üst düzey pek çok ismi, Helsinki'deki basın toplantısında gösterdiğim performansa bayıldı. Putin ile daha önceki toplantımızda birçok önemli konuyu görüştük. Putin ile iyi ilişkimiz boks maçı bekleyen birçok kişiyi rahatsız etti. Büyük sonuçlar yakında!" şeklinde paylaşımda bulundu. 

"KUZEY KORE'Yİ HEYECAN VERİCİ BİR GELECEK BEKLİYOR"

Rusya ile olumlu gelişmeler olabileceği sinyalini veren ABD Başkanı Donald Trump, bu açıklamasının ardından paylaştığı tweet ile Rusya'nın Kuzey Kore'nin silahsızlandırılması konusunda yardım etmeyi kabul ettiğini şu sözlerle açıkladı: "Rusya, ilişkilerimizin çok iyi olduğu ve sürecin işlediği Kuzey Kore konusunda yardımcı olmaya karar verdi. Aceleye gerek yok, yaptırımlar devam edecek! Sürecin sonunda Kuzey Kore'yi büyük faydalar ve heyecan verici bir gelecek bekliyor!"

"RUSYA İLE GÖRÜŞMEMİZ DAHA BÜYÜK BİR BAŞARI OLABİLİR"

NATO Zirvesi'ne de değinen Trump, "Brüksel'deki NATO Zirvesi, büyük bir zafer iken, ülkeler tarafından hızlı bir şekilde milyarlarca dolar arz edilirken, Rusya ile görüşmemiz uzun vadede daha büyük bir başarı olabilir." dedi. 

Son olarak Trump, "Bazıları Rusya'yla iyi anlaşmama dayanamıyor. Savaşa gitmeyi iyi anlaşmamızı tercih ediyorlar. Buna Trump Geçimsizlik Sendromu denir" diye kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.