SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye'nin Moskova büyükelçisinden “Astana” vurgusu

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Diriöz, Astana görüşmelerinin, Suriye’de barış süreci için yürütülen Cenevre toplantılarına önemli oranda katkı sağladığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2018 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2018 16:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye'nin Moskova büyükelçisinden “Astana” vurgusu

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, "Astana görüşmeleri, Suriye’de barış süreci için yürütülen Cenevre toplantılarına önemli oranda katkı yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir" dedi.

Diriöz, Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev ile başkent Moskova’da bugün bir araya geldi. Diriöz görüşmede, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin önemine değindi.

 

Astana vurgusu!

Astana görüşmelerinin ve Soçi’de düzenlenen Ulusal Diyalog Kongresi’nin önemine işaret eden Diriöz, “Astana görüşmeleri, Suriye’de barış süreci için yürütülen Cenevre toplantılarına önemli oranda katkı yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Sekizincisi 21-22 Aralık 2017'de düzenlenen Astana toplantısında, Türkiye, Rusya ve İran, Suriye'de tutukluların serbest bırakılması, cenazelerin teslimi, kayıpların kimlik tespiti ve UNESCO koruması altındaki tarihi alanların mayınlardan temizlenmesi için çalışma grubu oluşturulmasını kararlaştırmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.