SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye’nin Ukrayna'daki seçimlere ilişkin açıklaması

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2014 15:46
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2014 15:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye’nin Ukrayna'daki seçimlere ilişkin açıklaması

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’da 26 Ekim Pazar günü yapılan Parlamento seçimleri ile ilgili açıklama yayınlayarak Türkiye'nin başarılı geçen seçimlerden memnuniyet duyduğunu belirtti.

T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklama metninde, “Komşumuz Ukrayna’da Parlamento seçimlerinin 26 Ekim 2014 tarihinde başarıyla gerçekleştirilmiş olmasından memnuniyet duymaktayız. Ukrayna halkının siyasi tercihlerini ortaya koymak ve yeni temsilcilerini seçmek üzere sandık başına gitmesi, yaşanan krize rağmen ülkenin demokratik değerlere güçlü bağlılığını göstermiştir" deniliyor.

Seçimlerin, Kırım’daki fiili durum nedeniyle Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde ve ülkenin doğusunda bazı bölgelerde gerçekleştirilememiş olması ise demokrasi adına gerçek bir başarıya imza atmış Ukrayna halkının hak etmediği bir gelişme olduğunun kaydedildiği açıklama metninde, "Ukrayna halkının hür iradesi doğrultusunda oluşan yeni Parlamento ve kapsayıcı bir yaklaşımla kurulmasına önem atfettiğimiz yeni Hükümetle yakın işbirliğimizi sürdüreceğimizi ve ülkenin özlediği huzur, barış ve refah ortamının bir an önce sağlanacağına dair inancımızı bir kere daha vurgulamak istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.