SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Ankara'da

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv ve beraberindeki heyet resmi ziyaretler için Ankara'da bulunuyor. Ankara'da resmi temaslarda bulunmadan önce Anıtkabir ziyareti yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2018 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2018 15:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Başbakan Yardımcısı Ankara'da

Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv ve beraberindeki heyet  Türkiye-Ukrayna Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu (TEİK) 11'nci Dönem Toplantısı'na katılmak için Ankara’ya geldi. Ankara'daki resmi temaslara başlanmadan önce heyet Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

 

 

 

QHA muhabirinin aktardığına göre, 50 kişiden oluşan Ukrayna heyetine Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andriy Sıbiga (Andrii Sybiha), Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı Yatırımları Çekme Departmanı Başkanı Andriy Demçuk, Altyapı Bakanı Yardımcısı Viktor Dovgan,  Ukrayna Enerji ve Kömür Sanayii Bakanlığı Uluslararası İşbirliği ve Avrupa Entegrasyonu İdaresi Başkanı Aleksandra Kozlovskaya, Ukrayna Tarım Politikaları ve Gıda Bakanı Yardımcısı Olga Trofimtseva, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gennadiy Çijıkov (Gennadiy Chyzhykov) dahil oldular.

 

 

 

Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv’in Türkiye ziyereti sırasında Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le bir araya  gelmeyi planlıyor.

 

Ayrıca ziyaret kapsamında Kubiv ve beraberindeki heyet ekonomi, tarım, altyapı, eğitim konusunda bir dizi görüşme gerçekleştirecek.

 

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.