SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna’da yeni mühimmat fabrikası kurulacak

Haber Giriş Tarihi: 21.10.2014 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 21.10.2014 13:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna’da yeni mühimmat fabrikası kurulacak

Ukrayna’da savunma alanında faaliyet gösteren Ukroboronprom devlet şirketi, iki sene içinde yeni mühimmat fabrikasını kurmayı planlıyor.

21 Ekim Salı günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukroboronprom’un Genel Müdürü Roman Romanov, “Biz, mühimmat üreten şirketi kurmak için en az 6 firma ile görüşme yapıyoruz. Günümüzde Ukrayna’da yeteri kadar mühimmat var ama silahlı çatışmaları dikkate alarak mevcut mühimmatın sonsuz olmadığını anlıyoruz. Biz önceden tedbir alıyoruz. Son görüşmeyi Washington’da Amerikan ATK şirketi ile yaptık. ATK, dünyaca ünlü şirket olup ABD ordu ihtiyacının yüzde 80'ini karşılıyor ve önde gelen üretici ve lojistik uzmanı olarak kabul ediliyor. Birkaç hafta önce Azerbaycan ziyaretini gerçekleştirdim. Orada iş arkadaşlarımız mühimmat fabrikasını kuruyor. Ziyaret sırasında, Azerbaycan’a bu üretimi başlamaya yardımcı olan şirket ile de görüşme yaptık” dedi.

Bahsedilen konuda Ukrayna için ilk sinyalin, Rusya yanlısı teröristlerin Lugansk mühimmat fabrikasını ve Donetsk kimya şirketini işgal ettiği zaman geldiğini anlatan Romanov, “Orada bulunan tüm insani ve entelektüel potansiyeli topladık ve bu kişiler mühimmat üretecek yeni şirketin kurulması üzerinde çalışıyor” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.