SON DAKİKA
Hava Durumu

Yunan bakandan hadsiz beyanat: "En iyi Türk ölü Türk'tür"

Eski Yunan Dışişleri Bakanı Theodoros Pangolos geçtiğimiz Salı günü katıldığı radyo programında haddini aşan açıklamalarda bulundu. PKK dostluğuyla da bilinen Pangolos “En iyi Türk ölü Türk’tür” ifadesini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2018 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 16:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yunan bakandan hadsiz beyanat: "En iyi Türk ölü Türk'tür"

Eski Yunan Dışişleri Bakanı Theodoros Pangolos geçtiğimiz Salı günü katıldığı radyo programında haddini aşan açıklamalarda bulundu. PKK dostluğuyla da bilinen Pangolos “En iyi Türk ölü Türk’tür” ifadesini kullandı. Sözlerine şöyle devam eden PKK sempatizanı Bakan “Türklere her şartta acımasız davranmamız gerek eğer onlara adaletli yaklaşırsak hiçbir zaman galip gelemeyiz, Türkler en temel minnet duygularından eksikler ve adalet duyguları yok” diye kaydetti.

Türk düşmanı PKK sempatizanı Bakan 1996-1999 yılları arasında Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Almanlarla ilgili olarak da “Almanları çocuk beyinli canavarlara benzetiyorum” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

 

Pangolos’un en büyük korkusu Türkler

Katıldığı her programda ve Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Türkler hakkında küstah ve terbiyesizce açıklamalarda bulunan Pangolos “Türkler kanlı ayaklarını Avrupa’dan çekmeli” demişti.

 

Pangolos’un dostu PKK’nın sözde lideri Abdullah Öcalan

Pangolos 2002 yılında Yunanistan’da katıldığı “Dosyalar” adlı bir televizyon programında kendisinin ve yakınlarının PKK’ya ve terörist başı Abdullah Öcalan’a nasıl yardım ettiğini itiraf etmişti. O dönem katıldığı televizyon programında Pangolos’un yaptığı açıklamalar şöyleydi: “Kendimin ve ülkemin menfaatleri doğrultusunda Abdullah Öcalan’a yardım etmeye çalıştım. O dönemler bana karşı çıkmayan çalışan arkadaşlarım oldu maalesef çoğu zaman onları dinledim şimdi o dönemleri tekrar yaşasam o hataları bir daha yapmazdım."

 

“Yunanistan, PKK mensuplarına Yunanistan pasaportu ve maddi destek sağlıyor”

Terör örgütü başının Yunanistan'a getirilmesinde başrolü oynayan emekli deniz subayı Andonis Naksakis'i çocukluğundan beri tanıdığını da belirten Pangalos, terör örgütünün sözde siyasi kanadı ERNK'nın temsilcisi rolündeki Naksakis ile zaman zaman görüştüğünü de açıkladı.

Öcalan olayındaki rolü için yakında yargılanacaklar arasında olan Naksakis, Yunanistan'ın terör örgütü PKK'ya destek verdiğini söyledi. Yunanistan'ın, 1991 yılından sonra o zaman PASOK Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olan Pangalos'un öncülüğünde partilerarası bir heyet oluşturarak, PKK'ya destek verdiğini kaydeden Naksakis, ''Yunanistan, PKK üyelerine Yunan pasaportu ve maddi destek sağlıyordu'' dedi.

Terör örgütü elebaşı Öcalan olayında oynadığı rol nedeniyle PASOK'tan ihraç edilen eski Ulaştırma Bakanlarından Kostas Baduvas ise Yunanistan'ın PKK'ya destek politikasının Andreas Papandreu döneminde başladığını açıkladı. Baduvas, ''Bu politika daha sonra Kostas Simitis tarafından da sürdürüldü'' dedi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.