SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy'den, Erdoğan'a tebrik telefonu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, yeniden Türkiye Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik telefonu açtı.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 10:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy'den, Erdoğan'a tebrik telefonu

28 Mayıs 2023'te yapılan ikinci tur 13. Cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda Recep Tayyip Erdoğan yeniden Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Dünya ülkelerinden tebrik telefonu alan Erdoğan'ı, dün Ukrayna Cumhrubaşkanı Volodımır Zelenskıy de aradı. 

"İLİŞKİLERİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Zelenskıy telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik ettikten sonra Türkiye'nin girişimleriyle açılan Tahıl Koridoru Anlaşması'na değindi.

Zelenskıy görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Dünya gıda güvenliğinin önemli bir bileşeni olan tahıl girişiminin devamında Türkiye Cumhurbaşkanı'nın kişisel rolünün altını çizdim. Ukrayna ve Türkiye arasındaki işbirliği önemlidir ve halklarımızın refahına ve uluslararası istikrara etkin bir şekilde katkıda bulunmaktadır. Bu ilişkileri geliştirmeye devam edeceğiz. Bölgenin, Avrupa'nın ve dünyanın güvenliğini güçlendirmek için birlikte çalışacağız!" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.