SON DAKİKA
Hava Durumu

Afrin'de teröristler sivilleri canlı kalkan olarak kullandı

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde teröristlerden arındırılan Maskah köyünde, YPG/PKK'lı teröristlerce bir depoda çevrelerine mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklanan yaşlıların kurtarıldığı aktarıldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2018 10:49
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2018 10:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Afrin'de teröristler sivilleri canlı kalkan olarak kullandı

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde 23 Şubat'ta teröristlerden arındırılan Maskah köyünde, YPG/PKK'lı teröristlerce bir depoda çevrelerine mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklanan yaşlıların kurtarıldığı aktarıldı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarınca, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, şehrin kuzeybatısındaki Racu beldesine bağlı Maskah köyünün teröristlerden temizlenmesi amacıyla operasyon düzenlendiği esnada, teröristlerin korkunç planı ortaya çıkarıldı.

Operasyon anında YPG/PKK'lı teröristlerce köyde, kapısı el bombasıyla tuzaklanan bir depoda, elleri bağlanarak çevrelerine mayın ve el yapımı patlayıcı yerleştirilen 80-90 yaşlarında 4 sivil tespit edildi. Hemen akabinde mayın ve el yapımı patlayıcı düzeneklerinin Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Operasyon çerçevesinde köyde benzer bri durumla karşılaşma olasılığı bulunan diğer evlerde de arama yapıldığı, köyde toplamda 12 bomba düzeneğinin bulunarak kontrollü imha edildiği aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.