SON DAKİKA
Hava Durumu

Afrin’de teröristlerin bir tuzağı daha ortaya çıktı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin operasyonlarıyla Zeytin Dalı Harekatı kapsamında ele geçirilen Afrin’e bağlı köylerde, teröristlerin el yapımı bombalarla hazırladığı tuzak ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2018 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2018 13:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Afrin’de teröristlerin bir tuzağı daha ortaya çıktı

TSK tarafından 20 Ocak’ta, Afrin’deki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile bölgedeki birçok köy teröristlerden arındırıldı. Ele geçirilen köylerde, teröristlerin akıl almaz yöntemlerle tuzakladıkları el yapımı patlayıcılar tespit edildi. Teröristlerin, patlayıcıları, evlerin içine ya da farklı bölgelerdeki direk altlarına ve yollara tuzakladığı görüldü.

Halının altında bomba tuzağı

TSK birlikleri ile ÖSO güçlerinin harekat kapsamında girdiği Cinderes bölgesindeki köylerden birinde, bugün (21 Şubat) medyaya yansıyan haberlere göre  evin girişindeki halının altına tuzaklanan patlayıcının görüntüsü ortaya çıktı.

Görüntülerden, evin farklı noktalarına yerleştirilen patlayıcıların, kabloyla birbirine bağlandığı saptandı. Tuzaklamanın ise kapıdan içeri girilip, halıya basıldığı anda devreye girecek şekilde hazırlandığı belirlendi.

Daha önce de PKK'nın bölgedeki bazı köylerde, halka “zehirli yemek” talimatı verdiği iddia edilmişti.

Köylülerden, Özgür Suriye Ordusu savaşçılarına “ikram” görüntüsü altında içine zehir katılmış yemek göndermelerini isteyen teröristlerin bu talimatı, güvenlik birimlerince fark edilmişti.

Askerlerin dikkati sonucunda 30 Ocak’ta da teröristlerin taş süsü verdikleri ve köpük içerisine yerleştirdiği mayın ele geçirilmişti. Ele geçirilen mayın imha edilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.