SON DAKİKA
Hava Durumu

Avrupa'daki teröristler bir bir yakalanıyor

Terör örgütü PKK'nın sözde "İskandinavya sorumlusu" olan ve kırmızı bültenle aranan C.D. Danimarka'da; DHKP/C terör örgütüne üye bir kişi de İspanya'da yakalandı.

Haber Giriş Tarihi: 14.07.2018 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 14.07.2018 19:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avrupa'daki teröristler bir bir yakalanıyor

Terör örgütü PKK'nın sözde "İskandinavya sorumlusu" olan ve kırmızı bültenle aranan C.D, Danimarka'da; kırmızı bültenle aranan terör örgütü DHKP/C üyesi bir kişinin de İspanya da yakalandığı ifade edildi.

PKK'NIN İSKANDİNAVYA SORUMLUSU

Anadolu Ajansı muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Daire Başkanlığınca adım adım takip edilen ve kırmızı bültenle 192 ülkede aranan C.D'nin, Almanya'dan Danimarka'ya gideceği bilgisine ulaşılması üzerine çalışma başlatıldı.

"Terör amaçlı örgüte (PKK/KCK) üye olma" suçundan aranan C.D, Türkiye'ye iade edilmek üzere Danimarka'da yakalandı. C.D'nin, PKK'nın sözde "İskandinavya sorumlusu" olduğu, 2007'nin son aylarında Kuzey Irak'taki terörist kamplarında bulunduğu ve 2012'de Moskova'da bir basın toplantısına katıldığı tespit edildi.

İSPANYA'DA KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN TERÖRİST ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan, Danimarka'da ele geçirilen teröristin yanı sıra kırmızı bültenle aranan terör örgütü DHKP/C üyesi bir kişinin de İspanya da yakalandığı ifade edildi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.