SON DAKİKA
Hava Durumu

Hulusi Akar: "Şehitlerimizin tek bir damla kanı yerde kalmayacak"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, geçtiğimiz gün Hatay'da yaptığı açıklamada "Teröristlerin kökü kazınana kadar mücadele devam edecek. Şehitlerimizin ve gazilerimizin tek bir damla kanı yerde kalmayacak." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2018 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2018 10:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hulusi Akar: "Şehitlerimizin tek bir damla kanı yerde kalmayacak"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara ve Hava Kuvvetleri komutanlarıyla birlikte Hatay bölgesinde Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili inceleme ve denetlemelerde bulundu.

2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel ve bölgedeki diğer birlik komutanlarından harekât hakkında bilgi alan Orgeneral Akar Zeytin Dalı harekatın seyri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Afrin'deki terör örgütleri bombalandı

Harekatın amacının bölgeyi terörden temizleyerek asıl sahiplerine iade etmek olduğunu bir kez daha vurgulayan Akar, "Harekatta görev alan tüm personeli alınlarında öpüyorum" dedi. Şehitlerin ve gazilerin tek bir damla kanının dahi yerde bırakılmayacağını söyleyen Genelkurmay Başkanı, teröristlerin sivilleri canlı kalkan olarak kullanmalarına dikkati çekti.

Teröristlerin bilinçli olarak sivil kıyafetler giydiklerini ve sivillerin yaşam alanlarını barınak olarak kullandıklarını söyleyen Akar, "Teröristlerin kökü kazınana kadar mücadele devam edecek. Siviller bizim için dokunulmazdır" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.